BIULETYN | BLOG | LINKI

Psi Anioł > Co robimy > Projekty > RR ratujmy razem > Bauerka

BAUERKA- pomóżcie uratować jej łapę

  To jest Bauerka, suczka owczarek niemiecki, wiek około 3 lat.

  Czemu takie dziwne imię, wielu z Was zapyta. Sunia została tak nazwana na cześć człowieka, który uratował jej życie. To nasz pracownik. W Sylwestra otrzymał zgłoszenie o leżącym nieruchomo psie, rzucił wszystko i pospieszył na ratunek suczce wyrzuconej z samochodu przez właścicieli, chcących pozbyć się kłopotu. Jakby mało było nieszczęść, suczka została zaraz potrącona przez inny samochód. Pies leżał przy ulicy w śniegu, nie mogąc się podnieść. Nikt nie zainteresował się zwierzakiem, przechodnie spieszyli na zabawę, inni przejeżdżali obok.

  Po przewiezieniu do lecznicy okazało się, że psina ma złamaną tylną łapę. Została zoperowana, operacja była długa, ponieważ złamanie okazało się bardzo skomplikowane. Trzeba było zespalać kości gwoździami, dopasowywać do siebie, istna układanka.

  Po operacji Bauerka musiała zostać w lecznicy. Umieszczona specjalnie w klatce, żeby nie obciążać kończyny, w krótkim czasie powyciągała szwy i to co weterynarze zreperowali, ''rozpruła'' od nowa. Po drugiej operacji zastosowano usztywnienie zewnętrzne. Bauerka jest obecnie ponad 8 tygodni po drugiej operacji. Niestety kość nie zrasta się w ogóle! Po pobycie w lecznicy psina została umieszczona w hotelu, w miejscu zdecydowanie bardziej sterylnym niż buda w schronisku. Suni trzeba podawać suplementy przyspieszające zrastanie kości, gotować kości cielęce, powinna jeść chrząstki, kleiste wywary z mięsa i kości. Po wyleczeniu złamania czekać ją będzie długa rehabilitacja. Hotel, karma, leki, suplementy, wizyty kontrolne w lecznicy, to olbrzymie koszty dla fundacji!

  Leczenie Bauerki już przekroczyło 3500 zł. Bardzo prosimy w imieniu tej młodej, pogodnej, bezproblemowej, wesołej suczki, uratowanej od niechybnej śmierci: pomóżcie uratować jej łapę.

Pomóżcie dać jej szansę na zdrowe, długie życie.

Popatrzcie jaka ona jest piękna.

Fundacja Azylu pod Psim Aniołem
ul. Kosodrzewiny 7/9, 04-979 Warszawa
03 1020 1042 0000 8802 0109 6528
z dopiskiem: BAUERKA